................... |Gap Turları | Gezi Yerleri | Gap Hakkında |Gap Fotoğrafları |
 
 

3 GECE - 4 GÜN GAP TURU
Gaziantep-Zeugma-Halfeti-Şanlıurfa-Harran
Nemrut Dağı- Diyarbakır-Hasankeyf-Midyat-Mardin
7 EKİM 2010 ÇIKIŞLI

Tur Programı

1.GÜN (7 Ekim-Çarşamba): Gaziantep'teki ofisimizde (Emniyet Müd. Karşısı) saat 09:00'da buluşma. İlk durağımız Gaziantep Arkeoloji Müzesi. Müzedeki Zeugma'dan çıkarılan dünyaca ünlü mozaiklerin görülmesi mitolojik hikayelerinin dinlenmesi. Kale altı bölgesi gezintisi. Tarihi Gaziantep evlerinin ve hanların görülmesi. Zeugma Antik Kenti’ne hareket Ediyoruz. Ünlü mozaiklerin çıkarıldığı Zeugma’yı gördükten sonra Halfeti'ye hareket ediyoruz. Güzergahımızda bulunan Birecik'te, nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının görülmesi ve ilginç hikayelerinin dinlenmesi. Bir kısmı Fırat nehri suları altında kalan Halfeti ilçesinin gezilmesi. Bot ile Rum Kale gezisi. Sular altında kalan bir köyün incelenmesi. Harran'a hareket ediyoruz. Harran ovası, konik kubbeli Harran evleri ve dünyanın ilk üniversitelerinden Harran üniversitesinin görülmesi. Ardından Ş.Urfa'ya varış. Akşam yemeğimiz SIRA GECESİ programı eşliğinde. Geceleme Şanlıurfa’daki otelimizde.

2.GÜN (8 Ekim-Cuma): Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Şanlıurfa turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Balıklı Göl bölgesi. Kale, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz.İbrahim peygamberin doğduğu rivayet edilen mağaranın ve Halil-ür Rahman Camii’nin ziyaret edilmesi. Serbest zaman verilmesi. Dileyenler serbest zamanda Gümrük hanında alış-veriş yaparak yöreye has hediyelik eşya alış-verişi yapabilirler. Serbest zaman sonrası Eyüp Peygamber Makamı ziyareti. Hz.Eyüp’ün hastalığını geçirdiği mağaranın ve buradaki Külliyenin ziyaret edilmesi sonrası Adıyaman-Kahta'ya hareket. Minibüslerle Nemrut dağına çıkıyoruz. Buradaki tarihi devasa heykelleri görüyoruz. Nemrut Dağından güneşin muhteşem batışının izlenmesi sonrası Adıyaman merkeze geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’daki otelimizde.

3.GÜN (9 Ekim-Cumartesi): Otelimizdeki kahvaltının ardından Siverek üzeri Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır'a varıp surları geziyoruz. Dicle nehrini görüyoruz ve üzerindeki on dolaplı köprü hakkında bilgi alıyoruz. Atatürk evi, Cahit Sıtkı Tarancı evi, Meryem Ana Kilisesi, Ulu Camii ve Süleymaniye Camii ve Deliller Hanı ziyaretleri. Sonrasında Batman üzerinden Hasankeyf'e hareket. Ilısu Barajı suları altında kalacak olan tarihi kent Hasankeyf’te Kale ve Eyyubi döneminden kalma, muhteşem işçiliklerle bezenmiş minaresi ile El Rızk Camii ziyaretleri. Midyat'a hareket. Yakın zamanda Sıla dizisinin çekildiği Devlet Konuk Evi gezisi. Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşı gezileri. Akşam yemeği ve konaklama Midyat'taki otelimizde.

4.GÜN (10 Ekim-Pazar): Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Mardin gezimize başlıyoruz. Tarihi Mardin evleri, tarihi PTT evi, Ulu Camii, Mardin Müzesi, Zinciriye Medresesi göreceğimiz yerlerden başlıcaları. Alış-veriş için serbest zaman sonrası restoranda öğle yemeği. Ardından Kasimiye Medresesini geziyoruz. Sonrasında Deyr’ü Zaferan Süryani Manastırını geziyoruz. Mardin gezimizin tamamlanması sonrası Gaziantep'e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Gaziantep'e varış. Akşam yemeği ve baklava ikramımızın ardından turumuzun sonu.

Son Kayıt Tarihi:
25 Eylül 2010

Kişi Başı Ücret:
475 TL.

! Kredi kartına taksit seçeneklerini lütfen sorunuz.c

Ücrete dahil Hizmetler

* Lüks otobüsle ulaşım
* Otobüs içi ikramlar
* 1 gece Ş.Urfa 'da, 1 gece Adıyaman' da ve 1 gece Midyat' ta olmak üzere
4 yıldızlı otellerde (iki kişilik odalarda kişi başı) konaklama
* Toplam 3 Sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği (Şanlıurfa'daki akşam yemeği SIRA GECESİ programı eşliğinde)
* Halfeti-Rumkale'de yapılacak tekne gezisi
* Rehberlik hizmetleri

Ücrete dahil olmayanlar
* Öğle yemekleri
* Nemrut Dağı minibüsle çıkış ücreti (kişi başı 10-15 TL)
* Yemeklerde alınan ekstralar
* Müze-ören yeri giriş ücretleri (20 TL karşılığı alınacak Müze Kartla tüm müze-ören yerleri 1 yıl ücretsiz)

 

 

7 EKİM 2010 Çıkışlı,
3 Gece - 4 Gün
GAP Turu
4 * Otellerde, Sadece 475 TL

2 Gece - 3 Gün
Gaziantep Çıkışlı
Kısa GAP Turu
4 * Otellerde Konaklama
Copyright (c) 2008 | Altınoluk Turizm..